ZWCAD+ 2015
Premiera odbyła się 23-09-2014 roku.
Poniżej zamieszczamy najważniejszą listę zmian, oraz nowości w tej wersji.
SuperHatch
Kreskowanie zwykle sprowadza się do wykorzystania jednego z predefiniowanych wzorów, jednak ogranicza to mocno możliwości użytkownika. W ZWCAD+ 2015, przy pomocy Super Hatch, użytkownicy mają pełną swobodę - oprócz kreskowania przy pomocy gotowych wzorów można użyć własnych rastrów, bloków oraz odnośników.
Wywołanie polecenia - linia poleceń: SUPERHATCH
Menedżer odnośników zewnętrznych
Często zdarza się, że projektant otrzymuje rysunek z wieloma dołączonymi źródłami zewnętrznymi, a ścieżki do nich nie zgadzają się, ponieważ zostały dostosowane przez innego użytkownika tak jak mu było wygodnie. W takim, oraz w wielu innych, podobnych przypadkach, ustawienie wszystkich ścieżek ręcznie może zająć dużo czasu. Teraz jednak z pomocą przychodzi menedżer odnośników, który pozwala na efektywne zarządzanie wszystkimi źródłami zewnętrznymi rysunku: rastrami, czcionkami i odnośnikami Xref. Użytkownik może wyświetlić wszystkie źródła i szybko znaleźć i ustawić te brakujące.
Wywołanie polecenia - linia poleceń: REFMANAGER
Importowanie map z Google Earth
Precyzyjne projektowanie architektoniczne może czasami być utrudnione ze względu na brak odniesienia do faktycznych warunków i otoczenia, w jakich przyszła budowla ma się znaleźć. ZWCAD+ 2015 umożliwia bezpośrednie wstawianie map Google Earth do rysunku, dzięki czemu użytkownik zobaczy projektowany obiekt w rzeczywistych warunkach na mapie. Mapy można wstawiać także w kolorze czarno-białym.
Kodowanie UTF-8
Swobodna wymiana danych rysunku między różnymi językami. UTF-8 to system kodowania Unicode, wykorzystujący od 8 do 32 bitów do zakodowania pojedynczego znaku, w pełni kompatybilny z ASCII.
Przejście praogramu w całości na unicode otwiera drogę do kompilacji wersji 64-bit, oraz wykorzystania większej ilości rdzeni procesora w tym samym czasie (obecnie ZWCAD+ potrafi wykorzystać jednocześnie 2 rdzenia przy wymagających operacjach).
Uproszczony i przejrzysty interfejs
Została zmieniona szata graficzna interfejsu na bardziej czytelniejszą oraz bardziej stonowaną. Funkcje programu, które do tej pory użytkownicy musieli szukać w menu, znajdują się pod ręką. Interfejs może przybrać dwa odcienie takie jak czarny lub srebrny według upodobań użytkownika. ZWCAD+ 2015 daje możliwość dostosowania wielkości ikon i widoczności nazwy funkcji. Pozwala również na zmianę lokalizację podgrupy funkcji w danej zakładce jak i samej ikony funkcji.
Nowe funkcje 3D „sweep” i „loft”
Funkcje te wspomagają modelowanie 3D. Sweep czyli polecenie pozwalające na wyciągnięcie po ścieżce wybranego konturu. Loft to funkcja dzięki której można tworzyć bryłę poprzez wyciągnięcie przez przekroje.