Po wydaniu polecenia otworzy się okno definicji stylu tekstu, jak pokazano poniżej.
Nazwa aktualna stylu. Jest to lista rozwijana, na której są pokazane wszystkie dostępne style tekstu. Po otworzeniu tego okna widać aktualny styl tekstu. Aby zmienić styl tekstu należy go wybrać z listy.
Nowy. Przycisk pozwala na definicję nowego stylu tekstu. Po kliknięciu przycisku pojawi się okno, w którym możemy wpisać jego nazwę.
W chwili utworzenia nowego stylu tekstu, przejmuje on ustawienia z aktualnego stylu tekstu.
Zmień nazwę. Pozwala na zmianę nazwy istniejącego stylu tekstu. Wyświetlone zostanie okno dialogowe umożliwiające wpisanie nowej nazwy.
Usuń. Usuwa wybrany styl tekstu.
Wymiary tekstu
Stała wysokość tekstu. Oznacza wysokość liter tekstu. Jeżeli wysokość jest ustawiona na wartość zerową, to program pyta za każdym razem podczas tworzenia tekstu o jego wysokość. Jeżeli jest wpisana wartość różna od zera to wszystkie napisy będą miały taką wysokość. Wysokość tekstu możemy również zmienić po napisaniu tekstu w pasku właściwości.
Współczynnik szerokości. Wartość mniejsza od 1 ścieśnia tekst, natomiast większa od 1 rozszerza.
Kąt pochylenia tekstu. Podajemy kąt pochylenia liter tekstu. Może się zawierać w granicach od -85 do 85.
Orientacja tekstu:
Drukuj tekst od tyłu.
Drukuj tekst do góry nogami
Drukuj tekst pionowo. UWAGA: ta opcja jest dostępna tylko dla czcionek SHX.
Czcionka tekstu:
Nazwa: Z listy rozwijanej możemy wybrać rodzaj czcionki, jaki chcemy zastosować w rysunku. Do wybory mamy czcionki Truetype np. Arial, lub czcioki SHX np. simplex.shx.
Styl. Są to rózne odmiany jednej czcionki. Może ona być np. pogrubiona, pisana kursywą itp. Dodatkowe style zależą od wybranej czcionki.
Język.
Duża czcionka (Big Font). Te czcionki mają znaczenie jeśli pracujemy z rysunkami, które zawierają napisy w językach azjatyckich, których alfabety posiadają kilka tysięcy znaków, które wykraczają poza tabelę ASCII.
Podgląd pozwala na uzyskanie podglądu ustawień czcionki.