ZWTraffic został wyróżniony na tegorocznej konferencji ZWorld
ZWorld to coroczna konferencja, organizowana przez ZWSOFT, która gromadzi użytkowników, partnerów i specjalistów z branży inżynieryjnej oraz projektowej.
Producent programów ZWCAD i ZW3D po raz kolejny zaprosił nas do udziału w swoim wydarzeniu i ponownie zostaliśmy docenieni. Z dumą możemy się pochwalić trzema nagrodami.
Poza niezwykle dla nas ważnymi nagrodami za wkład w innowacje oraz rozwój programu to docenienie aplikacji ZWTraffic przez twórców ZWCAD jest dla nas największym powodem do dumy. Przyjrzyjmy się zatem naszej aplikacji wspomagającej projektowanie organizacji ruchu drogowego, aby przekonać się dlaczego ZWTraffic zyskał tak duże uznanie nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
ZWTraffic to nakładka do programu ZWCAD Professional stworzona przez nas dla naszych użytkowników. Aplikacja przeznaczona jest dla projektantów drogowych oraz wszystkich innych osób, które tworzą projekty CAD i potrzebują solidnego rozwiązania w kwestii znaków drogowych, przejezdności oraz tworzenia zestawień i oznaczeń.
Spójrzmy na to, co mówią nasi użytkownicy:
Grzegorz Mirek z GM CITY DESIGN:
Używam aplikacji ZWTraffic od momentu jej wprowadzenia. Aplikację cechuje przede wszystkim prostota w obsłudze. Jej bieżący rozwój oraz aktualizacje (również przy współpracy z projektantami branżowymi) pozwalają korzystać nie tylko ze standardowych funkcji jakim jest oznakowanie poziome, pionowe, sygnalizatory oraz oznakowanie robót (w tym dowolne projektowanie tablic), ale również posiadają moduły pozwalające na sprawdzanie przejezdności (dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów), widoczności. Przydatnymi funkcjami są zintegrowane z ZWCAD funkcje umożliwiające kształtowanie wysp separujących ruch, a w końcu tworzenie profili poprzez oznaczanie warstwic, rysowanie skarp, rysowanie poprzez wprowadzanie wartości spadków (procentowo) czy gotowe moduły do rysowania zatok, przystanków.
ZWTraffic to kompleksowe narzędzie dla projektantów dróg, umożliwiające kilometrowanie tras, zbiorcze zestawienia zaprojektowanego oznakowania. Dla mnie ZWTraffic to sprawdzone narzędzie, dzięki któremu oszczędzam nie tylko czas, ale również pieniądze, co sprawia, iż mogę być konkurencyjny w stosunku do projektantów nie używających tej aplikacji.
Piotr Lilla z ML Design s.c.:
Aplikacja ZWTraffic obok ZWCAD to najważniejsze narzędzia pracy w naszej firmie.
Z aplikacji korzystamy od kilkunastu lat, jej rozwój, aktualizacje, zwiększają każdorazowo funkcjonalność oraz jakość pracy.
Z pomocą ZWTraffic wykonaliśmy setki projektów organizacji ruchu oraz innych projektów w branży drogowej.
Bazując na doświadczeniu naszej firmy bez wątpienia mogę polecić ZWTraffic jako doskonałe narzędzie pracy projektanta branży drogowej.
Co dokładnie umożliwia ZWTraffic?
Po zainstalowaniu aplikacji w ZWCADzie pojawi się rozbudowana zakładka na wstążce, która obejmuje całą zawartość programu.
Spójrzmy na kilka najczęściej wykorzystywanych narzędzi ZWTraffica.
Tworzenie oznakowania
Jedną z podstawowych czynności projektantów drogowych jest wstawianie znaków do swoich rysunków CAD. Dzięki bibliotece znaków w ZWTraffic proces ten trwa dosłownie kilka sekund. Biblioteka naszej nakładki zawiera w sobie wszystkie znaki pionowe podzielone na kategorie, a także narzędzia do ich wstawiania. Można to zrobić na dowolnej podporze w dowolnym miejscu i na dowolny sposób.
ZWTraffic umożliwia także edycje znaków, dodawanie kolejnych albo zdejmowanie ich oraz edycję ich stanu. Bez problemu można także tworzyć zestawienia znaków w rysunku CAD.
Tworzenie własnych znaków i tablic
Poza standardowymi znakami nakładka ZWTraffic oferuje także wygodne narzędzia do tworzenia własnych tablic czy znaków miejscowości.
Nasza nakładka dodaje do programu CAD wygodny panel tworzenia swoich oznakowań, taki jak np. ten:
Dzięki temu rozwiązaniu tworzenie tablic zbiorczych, dojazdu do miejscowości albo kierunkowych zajmuje tylko chwilę. Dostępne są różne warianty i kolory, więc można je stosować w różnych sytuacjach.
Przydanym narzędziem do tworzenia własnych tablic w swoich projektach CAD jest kreator tablic zbiorczych, E oraz objazdowych, a także pasów ruchu czy autostrad.
Spójrzmy jak wygląda zrobiona tablica objazdu za pomocą dedykowanych narzędzi.
Oczywiście doświadczony użytkownik ZWCADa może zrobić taką tablicę samemu bez pomocy naszej nakładki, jednak nie zajmie mu to minuty.
Tworzenie znaków poziomych
Kolejnym z kluczowych narzędzi każdego projektanta drogowego jest wstawianie oznakowania poziomego. ZWTraffic oczywiście ma cały panel wypełniony funkcjami, które będą pomocne w tym zakresie.
Poza rysowaniem linii jezdni możemy wstawiać różnego rodzaju symbole, linie zatrzymania, ścieżki rowerowe, a nawet miejsca parkingowe. Nasza nakładka posiada specjalny generator miejsc parkingowych, który sprawia, że ten proces zajmuje dosłownie chwilę:
Sprawdzanie widoczności
Do programu dodaliśmy sprawdzanie widoczności pojazdów zgodnie z aktualnym rozporządzeniem. Można teraz w szybki sposób wstawić do rysunku CAD pojazd i sprawdzić jego widoczność zgodnie z przepisami.
W tym celu powstał panel widoczności, w którym można wybrać konkretną sytuację oraz pojazd i dostosować do niego parametry.
Tworzenie dojazdu do rond i sprawdzanie przejezdności
ZWTraffic ma wbudowany generator dojazdów do rond i skrzyżowań, który w prosty i szybki sposób umożliwia tworzenie tego typu obiektów. Do wyboru jest 6 różnych obiektów z domyślnymi wartościami, które można oczywiście edytować.
Przygotowane rondo to dobra okazja na sprawdzenie przejezdności pojazdu — co oczywiście jest możliwe w naszej aplikacji.
Do wyboru jest kilka pojazdów z dokładnie zwymiarowanymi parametrami. Można wykorzystać to narzędzie do wstawienia poglądowego rysunku pojazdu, a następnie sprawdzenia przejezdności — albo po ścieżce, albo ręcznie.
Tak pokrótce prezentuje się nasz ZWTraffic — nagrodzona przez producenta programu ZWCAD aplikacja przeznaczona dla projektantów drogowych.
Nakładkę możesz pobrać do testów tutaj
Zachęcamy do przetestowania i sprawdzenia samodzielnie. Poniżej znajduje się materiał z naszego kanału YouTube — ZWCAD Polska, gdzie przedstawione jest działanie nakładki w praktyce.